Tarım, İlaçlama Hortumları

Akaryakıt ve buhar yakıt hortumları, yoğun ısıyla, birleşik baskılara dayanmak için tasarlanmış, yakıt sistemi ve yakıt formülasyonları için tasarlanmış özel bileşenlerden imal edilir. Dizel, biyodizel, çeşitli etanol, metanol bazlı, benzinli yakıt alternatifleri, farklı kimyasal bileşimlere sahip akaryakıtlar için kullanılabilir. Bazı yakıtları diğerlerinden daha aşındırıcı kılan özelliklere sahiptirler. Elektronik Yakıt Enjeksiyonu teknolojisinin gelişimi çalışma basıncını arttırmış ve yakıt hortumu materyallerinin daha sağlam imal edilmesini gerekli hale getirmiştir.

 

İlaçlama Hortumu Nedir?

Tarım arazilarinin, hayvanların sulanması, bitki ve hayvanların ilaçlanması için kullanılan hortumlardır.

 

İlaçlama Hortumları

İlaç püskürtücü hortumlarda genellikle geniş kullanım alanı ve dayanıklılık aranır. Tarım, bahçecilik, meyve bahçeleri ve üzüm bağları gibi tarım arazilerinde kullanılır. Tarlalarda ilaçlama hortumları çok amaçlı bitki koruma için kullanılır. Traktör çekme çubuğuna bağlı olarak çalışan hortumlar, her tür püskürtücüye bağlanabilen birçok seçeneğe sahiptir.

İlaçlama hortumları, bitkilerin sağlığını etkileyen yabancı otların ve hastalıkların yok edilmesinde, buğday, arpa, mısır, pamuk, şeker pancarı, ayçiçeği gibi birçok bitkinin korunmasında, kanaldan veya herhangi bir kaynaktan su pompalayarak püskürtme tankına dolduran filtreli otomatik doldurma sistemlerinde kullanılır. Uzun ömürlü ve temizlenebilir ağızlıklar kullanılırsa homojen dezenfeksiyon sağlar. 

Hava koşullarına dayanıklı, uzun ömürlü, düzgün kanala sahip, aşınma, çürümeye ve kimyasal maddelere karşı dirençli, ezilme ve bükülmeye dirençli özelliklere sahip olması gerekir.

Not: İçme suyu sağlamak için onaylı hortum tiplerine ihtiyacınız vardır.